Třezalkový olej – můj všestranný pomocník

Olej z třezalky tečkované prostě miluju! Používám ho při klasické masáži, foot masáži, ale i další technice, kde je přímo předepsaným –  Breussovo masáži.  On totiž úžasně uvolňuje stažené svaly, i lidskou psychiku (nebo obráceně?). Nádherně voní a díky své červené barvě má přirozený prohřívací efekt.

Z pohledu praktického využití v domácí lékárně se vyplatí mít jej po ruce ze stejných důvodů. Navíc  účinně  hojí opary, popáleniny (třeba od žehličky ☺),  drobné rány a oděrky, odřeniny,                                pohmožděniny a pomáhá při revmatismu (mazáním postižených kloubů)

A víte čím ještě je úžasný? Že si jej  můžeme  snadno vyrobit sami !

Jde totiž o záležitost velmi jednoduchou, finančně nenáročnou a tvořivou. Bonusem je čas strávený v přírodě … suma sumárum, prostě paráda  ! ☺

Chcete-li, zde je postup jeho výroby

Třezalka tečkovaná kvete od konce června do konce srpna. Najdeme ji u cest a na loukách při krajích lesa. Ideální čas sběru je za slunečního světla, nejlépe v pozdních odpoledních hodinách. Květy by měly být plně rozvinuté …

Libovolné množství sesbíraných květů této kvality vložíme do uzavíratelné sklenice a až po hrdlo zalijeme olivovým olejem lisovaným za studena. Sklenici zavíčkujeme a necháme stát na slunci, nejlépe na okně, po dobu 6 – 8 týdnů.  Občas sklenici protřepeme. Jak plyne čas, olej se nám pomalu začíná zbarvovat do červena. Po 6 -8 týdnech  olej přecedíme přes hadřík a uložíme  na temné místo.

Takto získaný olej je ve své plné léčivé síle 2 roky!

Upozornění:  Třezalkový olej je citlivý na světlo a hned po jeho nanesení bychom se měli chránit   před přímým slunečním zářením. V letních měsících jej proto používáme nejlépe až po západu slunce. Tak se vyvarujeme podráždění pokožky v podobě začervenání, svědění nebo dokonce vyrážky.

Mohlo by vás zajímat